Bushido Nedir?

Blog geri dön

Bushido Nedir?

Bushido Nedir?

Yaşam koşullarının zorluğu, özellikle de psikolojik baskılar göz önünde bulundurulduğu zaman ruhi rahatlama açısından birçok farklı alternatifler denenmesi son zamanların gündem konularının başında gelmektedir. Beden sağlığı ve ruh sağlığını aynı anda sağlayabilmek ise büyük disiplin ve özveri isteyen bir eylemdir. Bu eylemi gerçekleştirebilmek ise bir o kadar huzur ve mutluluk sağlamaktadır. Türkiye’de yeni yeni duymaya başladığınız bushido ile bizler size sağlıklı, mutlu, huzurlu hayatın formülümü öğretiyoruz. Peki ya bahsettiğimiz bu bushido nedir bunu cevaplandıracak olursak. Bushido; Japoncada savaşçının yolu demektir. Yani Japon kültüründe bir savaşçının izlemesi gereken yoldur. Samurayların uyması gereken kurallar ve yaşam tarzı olarak açıklayabileceğimiz bushido, Orta Çağ Avrupa’sındaki şövalyelik kurallarına benzeyen, Japon samuray anlayışıdır. Bu şekilde bakıldığında toplumumuzda ilgi çekici olmaktan uzak, hatta ürkütücü ve gereksiz olarak bile gözükebilecek bir konu olan bushido, felsefenin ana amacı ve içeriği net bir şekilde anlaşılamadığı için bu gibi sorun ve ön yargılara maruz kalmaktadır.

Toplum olarak bu felsefeyi anlamamız maalesef ki kültür farklılıkları ve toplum alışkanlıkları nedeniyle oldukça zor gözükse de bizler doğru, dürüst, başarılı, adaletli, merhametli çocuklar yetiştirebilmek için sizlere bu felsefeyi öğretmeye gönül verdik. İşte bu nedenle ilk önce bushido nedir Ne işe yarar? Neden gereklidir? Bu gibi soruları yanıtlayarak felsefeye olan genel bakış açısını ve önyargıları kırmak gerekiyor. Bunun içinde başlangıç olarak size yardımcı olmak ve bu felsefeyi hayatınıza katmanızı sağlamak için eğitimler ve seanslar düzenliyorum.

Bushido Nedir ve Bushido Felsefesinin Amacı Nedir?

Bushido Samuraylara özgü bir felsefedir. Öncelikli olarak bilinmesi gerek bushidonun bir savaş sanatı olmadığı, bir felsefe olduğudur. Bu felsefenin ana amacı ise ruhu terbiye etmektir. Özellikle çocuklar için yaşam çizgisi ve kişilik belirleme gibi konularda büyük bir adım olan bu felsefe binlerce yıl içerisinde şekillenmiştir. Bizler geleceğimiz olan çocuklara iyi ahlaklı ve erdemli olabilmeleri için bu felsefeyi sistematik bir şekilde öğretmeyi hedefliyoruz. Yazımızı sonlandırmadan önce bir kez daha hatırlatmak isteriz ki bushido nedir sorusunun cevabı, insani olarak mükemmelleşmenin yoludur. Bu mükemmelleşme de ancak maneviyatı güçlü, dünyevi zevklerden arınmış, korkusuz, cesur, disiplinli, saygılı, kibar, adaletli, merhametli bir kişilik ile mümkündür. İşte bizler size bu felsefe ile doğru ve düzgün yetiştirilmiş çocuklar kazandırmayı hedefliyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım