Çekim Yasası Nedir?

Blog geri dön

Çekim Yasası Nedir?

Çekim Yasası Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız çekim yasası, evrenin yasalarından biridir. Somut ve elle tutulur bir kuram olmadığı için kavraması biraz zor olsa da çok benzer bir yasa ile bağdaştırarak basitçe anlatacak olursak, Newton’un evrensel kütle çekim yasasını ele alabiliriz. ‘Her bir noktasal kütle diğer bir noktasal kütleyi ikisini birleştiren bir çizgi doğrultusunda bir kuvvet ile çeker’ der Newton. İşte çekim yasası da aynen bu şekilde benzer şeylerin karşılıklı olarak birbirini çekmesidir. Çekim yasası nedir? Sorusunun cevabı aslında bu kadar basittir.

Duygu ve düşünce açısından çekim yasasına bakıldığında, her düşüncenin bir enerjisi olduğu var sayılır. Bugün eşyaların ve renklerin bile enerjileri olduğu ispatlanmış bir gerçektir. İşte bizlere ait tüm düşünceler, kendi enerjisine uygun bir şey arar ve yakaladığı an arada bir bağ kurarak bu bağ doğrultusunda yakaladığı şeyi kendisine çeker. Dolayısıyla çekim yasası nedir denildiğinde en basit haliyle iyi iyiyi, olumlu olumluyu çeker yani iyi düşünelim iyi olsun söyleminin gerçeklik ispatıdır. Bizler bu öğreti ile sizlere büyük büyük annelerinizden duyduğunuz kulaktan dolma merdiven altından geçilmez, gece tırnak kesilmez gibi batıl inanç olarak baktığınız söylemlerin gerçekliğini ispatlamak istiyoruz. Çekim yasasına inandık. Peki, bunun bize ne faydası olacak? Bunu açıklayacak ve bu konuda sizlere vermiş olduğum seanslardan bahsedecek olursam.

Çekim Yasası Nedir? Çekim Yasası Ne İşe Yarar?

Dile getirelim ya da getirmeyelim, tüm düşüncelerimizin bir enerjisi vardır. Ve bu enerji bizden çıktıktan sonra tüm evreni dolaşarak bize geri gelir. Tıpkı bir radyo istasyonundan yayılan frekans gibi dalga dalga ve büyüyerek.. Çekim yasasına göre düşündüğünüz şeyler gerçekleşmek zorundadır. Beyin öyle kuvvetli bir organdır ki, düşüncenizin ne olduğuna bakmaksızın onun gerçekleşmesi için istemsiz bir şekilde çaba sarf etmeye başlar. Böylece neyi düşünür ya da neye odaklanırsanız, onu elde edersiniz. Çekim yasası nedir? Başlıklı konumuzun temel taşı budur. Dolayısıyla çekim yasası düşündüğünüzü yaşamanızı sağlar. Düşünceniz neyse, yaşantınız o olur. Düşüncelerinizi değiştirirseniz, yaşamınızı da değiştirirsiniz. Kimse olumsuz şeyler yaşamak istemez elbette ki, dolayısıyla olumlu düşünmek yaşam kalitenizi artıracaktır. Günlük konuşma dilini değiştirmek, olumsuz kelimelerden uzaklaşmak, yaşam enerjinizi artırmak hem sizi hem de düşüncelerinizi pozitif yönde etkileyecektir. Çeşitli eğitimlerle çekim yasası üzerinde olumlu etkiler bırakmak için sizlere yardımcı olmaya çalışmaktayım.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım