Reiki


Reiki Nedir ? Ne İşe Yarar?

Reiki kavramını hepiniz duymuşsunuzdur ve kısa süreli de olsa ilginizi çekip bir bakmışsınızdır. Birçoğunuz ciddi almamış ve birçoğunuz da ciddiye almış ancak tam olarak bu yöntemi hayatına nasıl uyarlayacağını bilmediği için yine uzaklaşmıştır. Öncelikle reiki vücudumuza yabancı olan bir şey değildir çünkü canlı veya cansız tüm varlıkların içerisinde var olan sonsuz bir enerji kaynağıdır. İnsanların reiki kavramına uzak olmasının en önemli nedeni, kendi içlerinde bulunan enerjiye uzak olmaları ve henüz sahip oldukları gücün farkında olmamalarıdır. Reiki birçok hastalık üzerinde iyileştirici etkiye sahip bir yöntemdir. Hastalığın iyileşmesini direkt olarak gerçekleştirmez ancak vücudun harekete geçmesini sağlar. Reikin en önemli kullanım alanı şifadır. Ben reikiyi bir adım öteye taşıp ayrıca büyü ve varlık temizliğinde ve çakraların açılmasında kullanıyorum. İnsanları rahatsız eden faktörler ortadan kaldırıldığında otomatik olarak iyileşme süreci de beraberinde geliyor.

Reiki belirli aralıklar ile uygulanan seanslar ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. İlk seansta daha çok sohbet edilir ve kişinin şikayeti veya kurtulmak istediği durum üzerinde konuşulur. Daha sonra kişinin bir mat (minder) üzerine uzanması ve tedaviye konsantre olması istenir. Daha sonra kişinin vücudu üzerinde eller hareket ettirilir ve ortaya bir enerji akışının çıkması sağlanır. Bu işlem esnasında kişiler karıncalanma veya ısının yükselmesi gibi durumlar yaşayabilir. Seanslar artıkça ve daha fazla yoğunlaşıldıkça tedavi etkisini daha fazla göstermeye başlar. Kişi kendini daha rahat ve daha gevşemiş hisseder. Bu da vücudunda bir rahatlamaya ve genel bir iyileşme sürecinin başlamasına olanak sağlar.

Reiki Seanslarının Faydaları

Reiki yöntemi ile birçok olumsuz durumu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Reiki genel anlamda yaşam biçimi olarak da sürdürülebilir ve sonsuz bir huzur ve sıhhat durumu ile kişi kendisini ödüllendirebilir. Genel olarak yöntemin faydaları şu şekildedir;

  • Ağrılar, ankisiyete ve gerginlik üzerinde iyileştirici etkileri bulunmaktadır.
  • Depresyon üzerinde etkilidir.
  • Yaşam kalitenizi artırır ve daha huzurlu ve sakin bir birey olmanızı sağlar.
  • Ruh haliniz üzerinde olumlu etkileri vardır ve ani öfkelenme ve negatif düşünceler gibi sorunlardan kurtulursunuz.
  • Uykusuzluk ve mide problemleri üzerinde etkilidir.
WhatsApp WhatsApp DESTEK
web tasarım