Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı


Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı nedir?

Günümüzde insanların sosyal yaşamlarını kontrol etmesi ve insanlar ile olan ilişkilerini başarılı bir biçimde yönetmeleri son derece zorlaşmıştır. Yaşam şartları, iş hayatının getirdiği stres faktörü, üretimden tüketime geçen bir toplum oluşumuz vesaire daha birçok önemli etmen, kişilerin sabır ve sükûnet kavramlarından uzaklaşmalarına neden olmuştur. Tüm bu olumsuzluklardan en fazla etkilenen kurumlar ise ne yazık ki evlilik kurumları olmaya başlamıştır. Ülkemizde boşanma oranları son yıllarda, tüm bu stres ve genel olarak eşlerin birbirlerini anlamaya çalışmamaları dolayısı ile oldukça artmıştır. Düzenlemiş olduğum Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı terapileri ile evliliklerini yürütmekte zorlanan çiftlere bu konuda yardımcı olmaya çalışıyorum.

Birçok insan evlenirken hissettikleri heyecanı eskisi gibi hissetmediklerini veya birbirlerinin değiştiklerini idea ederler. Bu sebeple artık evliliklerinin yürümediğini, bir zamanlar birbirlerine çok uygun olduklarını düşündüğü insanlar hakkında aslında yanıldıkları kanaatine varırlar. Böyle bir ihtimal yok mudur tabi ki vardır. Ancak her zaman bu durum söz konusu değildir. Yani zamanlar insanlar üzerinde birçok değişimler illa ki olabilir ve artık çiftler için anlaşmak eskisi kadar rahat olmayabilir. Ancak çoğunlukla bunun nedeni kişilerin değişmesinden ziyade gündelik hayatlarında yaşadıkları stres ve sorunlar ile baş edememesi ve bunun sonucunda en yakınındaki insan ile çatışmasıdır. Yani âşık olduğunuz kadın ve adam hala aynı kişidir ama belki siz yorulmuşsunuzdur ve artık yorgunluk ve stres sizi gereğinden fazla sinirli ve gergin bir hale getirmiştir. Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı kapsamında gerçekleştirdiğim terapiler ile işte çiftlere sorunun partnerinden önce kendinde olabileceği ve aslında olaylara verdiği çok yüksek tepkinin asıl kaynağının başka olumsuz bir durum olabileceğini göstermeye çalışıyorum.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Kapsamında Yaptığımız Çalışmalar

Evliliği kırılma noktasına gelen ancak bunu düzeltmek ve onarmak için yardım almak isteyen çiftlere özel olarak sunduğum Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı ile birçok açıdan sorunlarına çözümler buluyoruz. Bu kapsamda düzenlediğim terapilerde, çiftlerin birbirlerini dinlemesi ve anlamaya çalışması için çalışmalar yapıyorum. Bunun için özel olarak düşünülmüş ve hazırlanmış testler ve ödevler veriyorum. Tüm bu önemli seansların sonunda büyük oranda çiftlerin sorunlarını aşması ve aslında gözlerinde büyüttükleri sorunların ne kadar ufak olduğu ve çözümün de son derece basit olduğu ortaya çıkıyor.

 

WhatsApp WhatsApp DESTEK
web tasarım