NLP Nasıl Uygulanır?

Blog geri dön

NLP Nasıl Uygulanır?

NLP Nasıl Uygulanır?

Bilincimizde bulunan ve tüm yaşamımızı etkileyen kodların, değiştirilmesi için uygulanan NLP terapisi birçok insanın hayatını olumlu yönde değiştiren bir uygulamadır. Doğal olarak son derece önemlidir ve olumlu etkilere sahiptir. NLP nasıl uygulanır ve kişiler üzerinde nasıl etkilere sahiptir bunlardan biraz bahsedecek olursak. Öncelikle teknik, EFT tekniğini de içinde barındırır ve böylece kötü alışkanlıklardan ve hayatımızı olumsuz yönde etkileyen negatif durumlara kadar birçok kod üzerinde değişim ve dönüştürme işlemi sağlanır. NLP uygulanırken üzerinde durulması gereken 4 temel taş vardır ve uygulama biçimi bu sistem üzerinedir. Şöyle ki;

  • Temel köşe taşı, dostça ilişki ve uyum olmaktadır. Bu temel köşe taşı, kişiler ile olan iletişim ve genel olarak kullandığınız dil ile ilgilidir.
  • Temel köşe taşı, duygusal farkındalık olmaktadır. Bu da sizin çevrenizi ve olayları daha iyi algılamanız ve daha farklı yorumlamanız konusunda gerekli olan taş olmaktadır.
  • Temel köşe taşı, sonuçsal yaklaşım olmaktadır. Bu aşama özellikle olumsuz durumlar karşısında takılıp kalanlar için, bunu aşmak ve çözüm odaklı olmayı sağlayan aşamadır.
  • Temel köşe taşı, davranışsal esneklik olmaktadır. Son temel taşı olan davranışsal esneklikte amaç davranışlarınızın esnetilmesi ve olaylara verdiğiniz tepkinin daha sakin ve pozitif yönde olmasının sağlamaktır.

NLP nasıl uygulanır sorusunu cevaplamadan önce öncelikle NLP uygulaması için gerekli ve önemli olan temel köşe taşlarından bahsettik. Benimde terapiyi uygularken üzerinde oldukça önemle durduğum ve eksiksiz olarak sırayla yerine getirdiğim bu temel köşe taşları, tedavi için son derece önemlidir. Bu temel köşe taşları uygulamadan sağlıklı sonuç elde edilmesi için mutlaka bulunması gereken unsurlardır.

NLP Nasıl Uygulanmalı ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sinir sistemi programlama dili olarak bilinen Neuro Linguistic Programming gibi psikolojik ve bedensel uygulamalar yapılırken, genel olarak ilaç ile yapılan tedavilere göre daha az ciddiye alınır. Evet, belki ilaç tedavisi gibi yan etkisi yoktur ancak yapılacak olan çok hatalı uygulamalar ile bazı travmatik olaylara sebebiyet verilebilmektedir. Bu sebeple bu uygulama mutlaka bilinçli ve işine gerçekten hâkim kişilerden alınmalıdır. Ancak bu şekilde zaten doğru etki ortaya çıkmakta ve uygulamadan verim alınabilmektedir. NLP nasıl uygulanır konusuna geri dönecek olursak. Öncelikle bu alanda eğitimli ve sertifikalı kişilerden alınacak terapiler de, kişiler bilinçli bir biçimde seansları uygulamaktadır. Seansları diyoruz ancak genel olarak tedavi bir seans gibi kısa bir sürede de tamamlanabilmekte ve etkisi rahatlıkla hissedilebilmektedir. Siz de hayatınızı olumsuz yönde etkileyen negatif şartlanmalardan ve kötü alışkanlıklardan kurtulmak istiyorsanız, daha fazla vakit kaybetmeden benimle iletişime geçin ve tüm bu yanlış kodlamaları birlikte doğru kodlara dönüştürelim.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım