NLP Nedir?

Blog geri dön

NLP Nedir?

NLP Nedir?

Başarılı insanların neden başarılı olduğunu ve sizlerden farklı olarak neler yaptığını merak ediyorsunuzdur. Hayatı için bir şey yapmayan ve bunun için herhangi bir çabaya girmeyen kişilerin ne yazık ki hayatında olacak tek şey başarılı insanların, başarısının nedenini öğrenmeye çalışmak olacaktır. NLP nedir konusuna değinmeden önce, bu konu ile olan ilgisini açıklamak istiyoruz. NLP yani Neuro Linguistici Programming, tüm bu başarılı ve başarısız olan insanların olaylara ve durumlara vermiş olduğu tepkileri inceleyen ve bunları analiz eden bir yöntemdir. Sinir sistemi programlama dili olarak da ifade edilmektedir. Öncelikle başarılı olan insanların verdiği tepkiler doğru analiz edilmekte ve kişilerin bilinçaltına buna yönelik kodlamalar yapılır. Böylece kişilerin olaylara ve durumlara karşı verdiği tepkiler, bu terapi yöntemini deneyen kişilerinde bilinçaltına işlenir ve doğal olarak başarılı olma imkanları artırılır. Benimle iletişime geçerek sizler de bu müthiş teknik ile yaşamınızı etkileyen başarısızlık kodlarını silip yerine başarılı olmanızı sağlayacak kodları oluşturabilirsiniz.

NLP Nedir sorusuna verilebilecek en iyi cevap kısacası kişilerin davranışlarını gözlemlemek ve verdiği tepkileri analiz etmek olmaktadır. Bu neden önemlidir yani bir insanın bir olaya verdiği tepki nasıl bu kadar hayati öneme sahiptir? Çünkü verdiğimiz tepkiler aslında bilinçaltımıza attığımız sorunların ve negatif olayların yansımasıdır. Yani kişinin yaşamış olduğu başarısı bir anı bilinçaltına kodlanmıştır ve doğal olarak bu kişi başarılı olabilecekleri her durumda bu kod devreye girmektedir. Bilinçaltına başarısızlık olarak kodlanan davranış özelliklerinin yerine, doğru davranış özellikleri kodlandığında kişi buna uygun olarak hareket etmektedir. Kısacası insanların tüm yaşamlarını, iş hayatlarını ve sosyal ilişkilerini tamamen farklı yönetmelerini sağlayan bir yöntemdir.

NLP Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Kim olduğumuz ve çevremizdeki insanlar tarafından nasıl algılandığımız doğrudan davranışlarımız ve tepkilerimiz ile ilgilidir. Bu sebeple aslında NLP nedir sorusu birçoğumuz için sonsuz bir öneme sahiptir. Çok zeki olmanız veya çok çalışmanızın yanında başarılı olmanız kendinizi doğru ifade edebilmeniz ve doğru yerde doğru reaksiyon vermeniz ile desteklendiğinde etkili olmaktadır. NLP terapileri ile bu mümkündür ve birçok açıdan yaşamınızı doğru yönetebilmeniz için yardımcı olmaktadır. Sizlere sunmuş olduğum NLP tedavisi sizlere son derece faydalı olacaktır. Genel olarak tedavinin faydaları şu şekildedir;

  • Öncelikle bu terapi ile hayatınız cennete dönmez ancak olumsuz durumları algılama ve karşılığında da doğru tepki vermeyi sağlar.
  • Zaman yönetimi ve yapmanız gereken işe odaklanmanız konusunda yardımcı olur.
  • Olumsuz ve negatif kodlar hayatınızdan çıkar ve yerine pozitif ve daha olumlu kodlamalar hayatınıza girer.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım