NLP Yöntemi Nedir?

Blog geri dön

NLP Yöntemi Nedir?

NLP Yöntemi Nedir?

Günlük hayatınızda bazı konularda ne kadar otomatik davrandığınızı ve sanki bir robot gibi önceden programlanmış biçimde hareket ettiğinizi fark ettiniz mi? Bunun nedeni bilinçaltınızda yer alan ve günlük hayatınızı kontrol altına alan yanlış kodlamalardır. Neuro Linguistic Programming yani kısacası NLP yöntemi ile tam da bu yanlış ve negatif kodlamalar üzerinde bir takım değişiklikler yapılmaktadır. Daha çok kodların doğru planlanması ve buna bağlı olarak da zararlı alışkanlıkların yerine olumlu alışkanlıkların edinilmesini sağlayan bu yöntem hastalıklar üzerinde ciddi bir iyileştirici etkiye sahiptir. NLP yöntemi nedir ve nasıl uygulanır bundan ve faydalarından bahsedecek olursak.

NLP yönteminde amaç kişilerin olaylara verdiği tepkiyi ve gün içerisinde hayatlarını olumsuz etkileyen durumları olumlu yönde değiştirmeye çalışmaktır. Yaptığımız her şey beynimize daha önceden işlenmiş olan kodların bir sonucudur. Beynin bu sistemle çalıştığını düşünürsek nasıl olumsuz kodlar oldukça etkili rol oynuyor aynı şekilde olumlu kodlarda etkili olmaktadır. NLP yöntemi nedir gibi sorulan ve insanların hayatına yeni giren çok fazla kavram vardır. Bu doğal olarak son derece kafa karıştırıcı ve biraz da bir noktada inandırıcılığını kaybetmiştir. Çünkü bu tarz konularda yardımcı olduğunu ifade eden ve insanları kandırma eğiliminde olan çok fazla insan vardır. Böyle durumlarda çok dikkatli olunmalı ve hem zamandan hem de paradan zarar edinmemelidir. Tabi inancınızı kaybetmiş olmanız da bu işin bir başka zararı olmaktadır. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için tek yapmanız gereken benimle iletişime geçmek ve bu konuda yalnızca benden destek almaktır.

NLP Yöntemi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

NLP yöntemi nedir ve nasıl uygulanır gibi sorulara cevap vererek bu yöntem ile ilgili olarak kafanızda yer alan soru işaretlerini gidermek istiyorum. NLP yöntemi EFT yöntemi ile birlikte kullanılabilen ve kişilerin bilinçaltında yer alan olumsuz kodları olumlu kodlara dönüştürebilen bir yöntemdir. Kodlar olumlu yönde değiştirilerek kişilerin doğru ve daha faydalı alışkanlıklar edinmesi sağlanır. Yani sigara içmek nasıl bir alışkanlık ise kişi için,ders çalışmak veya spor yapmak da bir alışkanlık haline gelir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım