Reiki Ne İşe Yarar?

Blog geri dön

Reiki Ne İşe Yarar?

Reiki Ne İşe Yarar?

İlk olarak Tibet’te ortaya çıktığı düşünülen Reiki, asıl popülerliğini 19. Yüzyıldan itibaren kazanmaya başlamıştır. Başlarda yalnızca bir meditasyon olarak insanların yaptığı bir aktivite olsa da, zamanla iyileştirici etkisi fark edilmiştir. Bununla birlikte uzun yıllardır yaygın olarak yapılmaya ve birçok insan tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Reiki ne işe yarar ve insanlar neden bu kadar reiki konusuna ilgi duyuyor bundan bahsedecek olursak. Öncelikle reikinin iyi öğrenilmesi ve felsefesinin çok iyi kavranması ve doğru bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekir. Doğru yapılan reikinin bedene ve ruha faydaları şu şekildedir;

  • Reiki ile vücutta yer alan tüm toksinler ve zehirler atılır ve beden ve zihin rahatlayarak daha sağlıklı olur.
  • Kronik hastalıklardan kurtulmak bilindiği üzere son derece zordur ve genelde insanlar imkânsız gözü ile bu duruma bakar. Ancak reiki ile kronik rahatsızlıklardan kurtulmak imkânsız değildir.
  • Özellikle stresli zamanlarda, sakinleşmeniz ve stresinizin azalması üzerinde son derece etkilidir.
  • Reiki başta sınav korkusu olmak üzere birçok korkuyu yenmenize ve üstesinden gelmenize yardım eder.
  • Ayrıca sizleri zarar veren birçok kötü duygudan da arındırır. Bu duygular; öfke, kin, stres ve nefret olmaktadır.
  • Reiki doğru düşünmenizi ve doğru karar vermenizi sağlar. Özellikle doğru noktalara odaklanmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız iyi bir çözümdür.
  • Sezgisel yeteneklerinizin artması ve özellikle farkındalığın artması hususunda da etkilidir.
  • Reiki size zarar veren kötü alışkanlıklardan kurtulmanız ve özellikle bağımlılıklar konusunda daha iradeli olmanız ile ilgili de yardımcı olmaktadır.

Reiki ile ilgili merak ettiğiniz her şeye ve bu konuda yapılan çalışmalara beni ziyaret ederek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Birlikte yaşayacağımız Reiki deneyimi ile sizlerde sonsuz huzur ve pozitif bir yaşam biçimine kavuşabilirsiniz. Sunmuş olduğum reiki terapilerinden faydalanmak için benimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Reiki Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

Reiki belirli aşamalardan geçilerek sonuca ulaşılabilen bir terapi olmaktadır. Reiki ne işe yarar konusunda bahsettikten sonra nasıl yapıldığına değinmek istiyoruz. Öncelikle bu konuda iyi bir eğitim almanız ve doğru hocadan yardım almanız gerekir. Sizi en iyi şekilde yönlendirecek ve felsefeyi en iyi şekilde sizlere öğretecek kişiler ile çalıştığınızda, yukarıda saydığımız faydaları rahatlıkla görebilirsiniz. Reiki son derece önemli bir felsefedir ve gerçekten insan ruhu ve bedeni üzerinde oldukça onarıcı bir etkiye sahiptir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım