Reiki Nedir?

Blog geri dön

Reiki Nedir?

Reiki Nedir?

Önemli bir meditasyon türü olan Reiki, bedenin ve ruhun dinginliğe erişmesi ve rahatlamak amacı ile yapılan önemli bir çalışmadır. Reiki nedir sorusu son yıllarda oldukça merak edilen ve dikkat çeken bir konu olmuştur. Reiki birçok sorunun çözümünde kullanılabilecek önemli bir tedavi yöntemi olmaktadır. Hem zihinsel hem ruhsal sorunların, hatta ruhsal sorunların bile giderilmesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Zaten birçok sorununun temel nedeni daha çok duygusal sorunlar olmakta ve bu sorunlar ortadan kaldırılmadığı sürece kişiler hangi yöntemi tercih ederse etsin tam olarak iyileşme mümkün olmamaktadır. Bu noktada Reiki enerjisi ile önce ruh ve duygusal temizlik sağlanmalı ve ruh ve beden hayata hazırlanmalıdır. Böylece beden ve zihin yaşayacağı her türlü olumsuzluğa ve soruna karşı daha dirençli ve daha pozitif olacaktır. Benimle birlikte bu eşsiz Reiki deneyimini yaşamak ruhunuzu ve bedeninizi olumsuz yönde etkileyen tüm negatif duygu ve düşüncelerden kurtulmak için tek yapmanız gereken iletişime geçmektir.

Reiki nedir sorusuna verilebilecek en iyi cevap aslında Reiki bir yaşam felsefesidir. Yani basit bir tedavi gibi bakılmamalı ve bir kereye mahsus yapılmalı şeklinde düşünülmemelidir. Bu ömür boyu hayatınıza uyarlamanız gereken son derece önemli bir meditasyon yöntemi olmaktadır. Reiki birçok hastalığın tedavi edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Kalp, mide, basit ve ağır yaralanmalar, nezle, öksürük, kabızlık ve ishal daha aklınıza gelebilecek birçok rahatsızlığın tedavi edilmesinde etkilidir. Birlikte tüm bu hastalıkların üstesinden gelebiliriz.

Reiki Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Reiki birçok yönden son derece faydalı bir meditasyon yöntemidir. Reiki nedir sorusundan ziyade konsantre olunması gereken aslında faydaları olmalıdır. Çünkü Reiki mucizesinin o kadar çok faydası vardır ki, bu felsefeye yönelmenizde oldukça etkili olacaktır. Genel olarak reikinin faydaları şu şekildedir;

  • Reiki öncelikle vücudunuzda bulunan tüm toksinlerden ve zehirli maddelerden kurtulmanızı sağlar.
  • Kronik hastalıkların gücünün zayıflaması ve zamanla ortadan kalması konusunda yardımcı olur.
  • Bağışıklık sisteminiz üzerinde onarıcı ve güçlendirici etkiye sahiptir. Hastalıklara karşı özellikle son derece koruyucu etkiye sahiptir.
  • Stresi, korkuyu, öfke ve nefret konularında yatıştırıcı etkiye sahiptir.
  • Zor karar verme süreci yaşadığınızda, zihninizin rahatlamasına ve daha sağlıklı karar vermenize olanak sağlar.
  • Reiki kafanıza takılan sorunların ve olumsuzlukların çözüme kavuşmasında oldukça etkilidir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
web tasarım